Ya şimdi ya da asla! – Yaşamak direnmektir!

Rojava Devrimi en zor günlerini geçiriyor. Afrin’deki mücadeleyle dayanışma adına dünya çapında milyonların katıldığı dur durak bilmeyen ve hepsi birer militanca direniş örneği olan sayısız eylemlere rağmen; görünen o ki, dünyanın hâkimleri Rojava halklarını katletmeyi kafalarına koymuşlar. Faşist Türk ordusu ve İslamcı çeteler bugün Afrin şehrine girmiş durumdalar.

Düşmanlarımız hiç sevinmesin, şoka falan uğradığımız yok. Sadece öfkeliyiz. Şunu bütün dünyaya çoktan gösterdik ki, Rojava Devrimi’ni savunmak adına her şeyimizi riske atmaya hazırız. Şimdi ise YPJ/YPG’nin ve Afrin halkının gösterdiği bu kahramanca direnişi mümkün olan en radikal bir şekilde bütün dünyaya yaymanın zamanı! Şimdi Nevroz ateşini düşmanın işbirlikçisi ve destekçisi canavarın tam da kalbinde tutuşturmanın zamanı! İşte bu yaktığımız ateşlerde öfkemiz, kararlığımız ve umudumuz parlayacak ve düşmanı kör edecektir.

Artık Türk faşizmine, işbirlikçilerine ve destekçilerine karşı yürüttüğümüz bu savaşı metropollerin sokaklarına taşıyacağız. Umutlarımızı savunacağız ve Afrin’e karşı yapılan bu komploda kimin parmağı varsa onlara saldıracağız. Her ne gerekiyorsa yapacak bu savaşı durduracağız!

Rojava Devrimi ve Afrin için ayağa kalk!

Türk faşizmi ve onun işbirlikçilerine ölüm!

Savaşa karşı savaş!

fight4afrin

18 Mart 2018